Головна |
Чорне Азовське море |
Авіа тури, авіаквитки |
Экскурсії з Черкас | Фото-галерея |
Попередньо телефонуйте, будь ласка: |
Мисливський палац Шувалових + заповідник "Трипільська культура
заповіднику "Трипільська культура" в с. Легедзине
Заповідник створений та розпочав роботу у 2002 році на базі трипільського поселення-гіганта «Тальянки», площею 450 га, яке відноситься до ІІІ тис. до н.е. У ході подальших археологічних експедицій площа заповідника була розширена до 2 045 га у трьох районах Черкаської області.
Між селами Легедзине та Тальянки 1981 року фахівці виявили велике трипільське поселення загальною площею понад 450 гектарів. Результати геомагнітної зйомки засвідчили, що тут було від 1500 до 2800 будівель, розташованих концентричними колами. Трипільська культура існувала у 6 – 4 тисячоліттях до нашої ери. Її представники створили таку високорозвинену хліборобську культуру, яка у ті часи в світі майже не мала аналогів. 2002 року заснували заповідник, до якого, крім Легедзиного, увійшло ще кілька поселень трипільської культури. Через кілька років уряд припинив фінансувати установу, тож дирекція намагається самотужки шукати можливості завершити роботи в реконструйованих трипільських оселях і рятувати їх від руйнування. З цією метою в Легедзиному щоліта влаштовують так звані «Трипільські толоки». Толока – це давня поширена форма взаємопідтримки, коли люди збираються разом і допомагають комусь із учасників зробити важку роботу. На перші толоки приїжджало по кілька десятків учасників, а згодом – сотні.
Тальне. Містечко вабить туристів з усієї України мальовничими пейзажами та багатою історією. Мисливський палац гра́фа Шувалова — садиба, замок, збудований в стилі французького Ренесансу для нащадків російської аристократії голландським архітектором в 1893—1903 роках.
Замок має 3 башти, одна з яких напівбашта, з балконом, прикрашена шуваловським гербом. Тут також є фахверк; парадний, ренесансно-пишний вхід поруч з шале-фахверковим шматком; ліпнина; романтичні дахи, вкриті черепицею; флюгер.
Архітектурне оформлення споруди мінімалістичне: фасади з ритмічно розташованими прямокутними вікнами завершуються карнизами складного профілю. Декорація інформує про функціональні вузли замку: головний вхід обламлений вухастим налічником та напівкруглим сандриком з мушлею і тимпані.
Внутрішнє планування мішане: є велика зала по центру, анфілада житлових приміщень в північній частині та ізольована південна частина.
Садиба та замок нині є частиною Тальнівського парку – парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.Програма туру
08:00 - збір групи та виїзд з м.Черкаси. Дорогою екскурсовод розповість про найцікавіші місця повз які будемо проїжджати.
11:00 - прибуття до м.Тальне. Екскурсія Мисливського замку Шувалова.
13:30 - прибуття до с.Легедзине. Відвідування Музею трипільської культури. Вільний час.
16:00 - збір групи та виїзд з с.Легедзине. Орієнтовний час прибуття до м.Черкаси 18:30 год.вечора.
- проїзд,
- страховка,
- екскурсійний супровід;
У вартість не входить:
- вхідні квитки та екскурсійне обслуговування в музеях
- особисті витрати.